close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lutego 2019

  26 maja br. w Luksemburgu będzie można zagłosować na polskiego kandydata do Parlamentu Europejskiego. 28 lutego mija termin rejestracji do spisu wyborców w gminach luksemburskich, dla osób chcących zagłosować na kandydatów luksemburskich. Nie dotyczy to osób, które chcą zagłosować w Ambasadzie RP w Luksemburgu na polskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego

  Szanowni Państwo,

   

  26 maja br. będą Państwo mieli okazję zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego na listę polską. Punkt wyborczy będzie się mieścił w Ambasadzie RP w Luksemburgu, 24 rue Guillaume Schneider, L-2522 Luksemburg.

   

  Głosowanie będzie możliwe po dokonaniu rejestracji online lub po przedłożeniu zaświadczenia z urzędu gminy, w której są Państwo zameldowani w Polsce.

  Szczegóły dotyczące rejestracji, w tym linki do odpowiedniej strony, przekażemy niezwłocznie po otrzymaniu wytycznych z Państwowej Komisji Wyborczej. Niemniej, pragniemy poinformować, że zgodnie z Kodeksem Wyborczym będzie można zarejestrować się w spisie wyborców do 3 dnia przed terminem wyborów.

  Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej Ambasady RP w Luksemburgu.

   

  Prosimy wziąć pod uwagę, że mieszkając w Wielkim Księstwie Luksemburga, mogą Państwo:

   

  • głosować w Ambasadzie RP w Luksemburgu na polskich kandydatów
  • LUB
  • wziąć udział w wyborach w Luksemburgu i głosować na kandydatów luksemburskich.

   

  UWAGA!

   

  • 28 lutego mija termin rejestracji do spisu wyborców w gminach luksemburskich, dla osób chcących zagłosować na kandydatów luksemburskich. Nie dotyczy to osób, które chcą zagłosować w Ambasadzie RP w Luksemburgu na polskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

  • Nie ma możliwości zagłosowania i na listę polską, i na luksemburską. W wyborach europejskich można zagłosować TYLKO RAZ!

   

   

   

  Ogólne informacje na temat głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego można znaleźć tutaj

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: