close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 października 2018

  2 października, w ramach V Festiwalu Kultury Polskiej w Luksemburgu, odbył się w Filharmonii luksemburskiej koncert wybitnego pianisty, Pawła Kowalskiego.

  Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową oraz jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora.

   

   

   

  „... w p. Kowalskim znalazłem świetnego wykonawcę mego koncertu. Jest on wybitnie utalentowanym pianistą i wysoce inteligentnym muzykiem...” Witold Lutosławski

   

   

   

   

  Przed koncertem Ambasador RP w Wielkim Księstwie Luksemburga Piotr Wojtczak odznaczył w imieniu Prezydenta RP zasłużonych działaczy polonijnych:

  Panią Danutę Stypułę Złotym Krzyżem Zasługi  za działalność społeczno-charytatywną na rzecz Polonii i Polaków w Luksemburgu, zaangażowanie w sprawy Polaków, znajdujących się w potrzebie oraz za działalność na rzecz integracji środowiska polonijnego.

  Pan Marcina Wierzbickiego Brązowym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi dla promocji polskiej kultury w Luksemburgu, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej oraz za działalności społeczną i integrującą środowisko polonijne w Luksemburgu.

  Pana Artura Sosnę Brązowym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w promowaniu polskiej gospodarki w Luksemburgu oraz za zasługi dla rozwoju kontaktów gospodarczych między Polską a Luksemburgiem.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: